PUMP JUICE BARS İŞ PLANI

•

STRATEJİLER VE UYGULAMA

 
•
•
•
Pazarlama ve satış taktikleri nelerdir?
•Meyve suyu barları özellikle düzenli müşteri kitlesinin yanı sıra sürümden gelen satışlara dayalı bir işletme türüdür. Bu nedenle bu işletmeler belirgin şekilde tanımlanmış müşteri profillerini cezp edebildikleri ölçüde gelirlerini arttırabileceklerdir.
•Markamızı bir “yaşam stili” markasına dönüştürecek ve Türkiye’nin demografisindeki değişimleri yansıtan bir pazarlama ve satış stratejisi çizeceğiz.
•Meyve suyu barlarının müşteri portföyünün oluşturulması sırasında dikkat edilmesi gereken başlıca konular şunlardır;
 Görüntü – yer seçimi çok önemlidir. Starbucks veya Gloria Jeans gibi tanınan cafelerin yakınlarına yerleştirilen büfeler sayesinde sağlıklı içecekler tüketmek isteyen müşterileri cezp edilecektir.
Erişim kolaylığı – demiryolu garı, otobüs terminalleri, havaalanları gibi seyahat noktalarına yakın diğer mekanlar da düşünülebilir.
•Dükkanın iç ve dış tasarımı – meyve suyu barları genellikle hem eğlenceyi hem de tüketimi bir arada barındırırlar. Dolayısıyla, dükkan içerisinde oturma bölümleri ile siparişlerin satın alınacağı bölümler birbirinde ayrı olacaktır. Bu sektördeki büyük zincir firmaların pek çoğu örneğin İtalyan tarzı gibi çeşitli tarzlar denemektedir. Ancak, bağımsız meyve suyu barlarının kendilerini bu büyük zincir işletmelerden ayıran, kendilerine özgü bir stil yaratılacaktır.
1 Basın organlarında yayınlanacak reklamlar işletmeniz hakkında ilgili kesimlerin bilgilenmesini sağlayacak, basında çıkan olumlu eleştiriler ise işletmenize olan ilgiyi arttıracaktır.
Canlı müzik ilgiyi arttırır.
3 Promosyonlar – meyve suyu barlarının pek çoğu genç müşteri kesimine hitap ettiğinden, daha yaşlı kesime yönelik promosyon faaliyetleri ve “bir meyve suyu alana yanında şu veya bu ürünler bedava” gibi pazarlama taktikleri faydalı olabilir.
4 Sektördeki rekabet yüksek olduğu için işletmenin meyve suyu ve sağlıklı içecek ve yiyecek ürünlerinin kalite düzeyi önem kazanmaktadır.
5 Satışa sunulan meyve sularının organik olması işletmenizde sunulan diğer sıra dışı ürün ve hizmetlerin de müşterilere cazip kılınması için olumlu bir basamak oluşturacaktır.
İşletmenizin kulaktan kulağa yayılması ve tavsiyeler sayesinde yeni müşterilerin kazanılması da önemli bir husustur. Bu nedenle, müşteri hizmetleri servisinizin ve personelinizin de bu hususa önem vermesi gerekmektedir.
PUMP JUICE BARS müşterilerine kaliteli taze sıkılmış meyve suları ve smoothile’lerin yanı sıra sağlık ürünlerini kişisel hizmet sınırları içerisinde ve uygun fiyatlarla sunmak suretiyle başarıya ulaşacaktır.

www.pump.com.tr

Bu cd'nin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.
İşbu cd'nin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan
H.B. Grup Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.
© Copyright 2007 H.B. Grup Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by

ALTERNATİF DESIGN

&

I-DESIGN

air max bianche nike air max saldi nike shox rivalry nike huarache scarpe jordan mbt scarpe christian louboutin milano louis vuitton occhiali da sole scarpe louis vuitton louboutin uomo michael kors borse louis vuitton sito ufficiale tiffany gioielli scarpe mbt nike air max bianche nike free run christian louboutin outlet polo ralph lauren prezzo gioielli tiffany polo ralph lauren prezzi nike roshe run louboutin outlet occhiali louis vuitton jordan scarpe borse michael kors spaccio hogan polo ralph lauren uomo

ugg boots sale nike free 4.0 flyknit louis vuitton neverfull nike free run new balance schweiz ray ban clubmaster moncler skijacke canada goose herren lacoste schweiz ugg boots schweiz polo ralph lauren schweiz nike free flyknit ray ban outlet fred perry schweiz tommy hilfiger poloshirt woolrich arctic parka louis vuitton taschen nike huarache polo ralph lauren pullover

ugg boots sale nike free 4.0 flyknit louis vuitton neverfull nike free run new balance schweiz ray ban clubmaster moncler skijacke canada goose herren lacoste schweiz ugg boots schweiz polo ralph lauren schweiz nike free flyknit ray ban outlet fred perry schweiz tommy hilfiger poloshirt woolrich arctic parka louis vuitton taschen nike huarache polo ralph lauren pullover